Konkurs „Młodzieżowe Debaty Oksfordzkie o Naturze 2000”

Ruszył konkurs „Młodzieżowe Debaty Oksfordzkie o Naturze 2000”! Jego celem jest kształtowanie postaw proekologicznych wśród młodzieży oraz zachęcenie jej do poznawania cennych i zagrożonych wyginięciem gatunków roślin i zwierząt objętych ochroną na obszarach Natura 2000 w Polsce.

Konkurs_debaty

Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów szkół ponadgimnazjalnych, w szczególności do tych, którzy interesują się ochroną przyrody oraz chcą spróbować swoich sił w merytorycznej dyskusji na temat sieci Natura 2000.

Każda szkoła może zgłaszać do udziału w konkursie 11-osobowe zespoły, w skład których wchodzą uczniowie oraz nauczyciel pełniący funkcję opiekuna grupy. Konkurs podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym etapie uczestnicy muszą przygotować konspekt debaty oksfordzkiej, zawierający m.in.  propozycję tezy oraz uzasadnienie jej wyboru. Temat debaty ma dotyczyć Natury 2000. Konspekty debat można zgłaszać do 17 października 2014 r. Do drugiego etapu zostanie zaproszonych 10 najlepszych zespołów. Zadaniem uczniów będzie przeprowadzenie debaty oraz przygotowanie pisemnej i fotograficznej relacji z wydarzenia. Dodatkowe punkty będzie można uzyskać za udokumentowanie dyskusji w formie krótkiego filmu.

Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na grudzień 2014 r. Zwycięska debata zostanie wyłoniona przez Komisję Konkursową, w skład której wejdą m.in. przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Partnerem konkursu jest portal Cogito.com.pl.

  • Data publikacji: 18.09.2014 r
  • Tagi:
  • Autor: Poznaj Naturę
  • Drukuj
Organizator
Partnerzy medialni
Partnerzy merytoryczni