Aktywna Rodzina w Rembertowie

31 lipca 2015 r. odbędzie się kolejna gra miejską i piknik rodzinny w ramach projektu Aktywna Rodzina. Tym razem zapraszamy wszystkie rodziny do Rembertowa do Przedszkola nr 160 przy ul. Niepołomnickiej 26. Początek wydarzenia od godziny 11

Aktywna_Rodzina_3_1_news_image_big_gallery

Gra miejska ma charakter edukacyjno-poznawczy, z dużą dozą ekologii. Gra jest oparta na lokalnej specyfice, kulturze i najciekawszych punktach dzielnicy. Wszystkie gry w ramach projektu łączą się w spójną całość dzięki fabule. Za każdym razem uczestnicy współpracują z Superbohaterami Warszawy pod dowództwem Kapitana Warszawa zmagając się z ekologicznym problemem lokalnym, w wyniku czego m.in. posprzątają parki, oczyszczą akweny wodne, zbudują karmniki dla ptaków oraz sprawdzą czystość wód.

Od godziny 13.00 do 15.00 trwać będzie piknik rodzinny. W programie znajdą się liczne animacje i atrakcje dla rodzin, m.in. plenerowe warsztaty kulinarne, kącik małego konstruktora, wielkie bańki mydlane oraz możliwość korzystania z Mobilnej Wypożyczalni Objazdowej, w której na uczestników czekać będą gry planszowe, sprzęt sportowy, koce piknikowe i wiele innych.

Projekt Aktywna Rodzina to seria 18 gier miejskich i pikników rodzinnych. Celem inicjatywy jest zaszczepienie w dzieciach idei ochrony środowiska i dbania w aktywny sposób o swoje otoczenie przyrodnicze.

Honorowy patronat nad projektem objął Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska. Projekt jest współfinansowany ze środków miasta stołecznego Warszawy, a wspiera go Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie.

——————————
Źródło: GDOŚ
Fot.: zwalcznude.eu

  • Data publikacji: 28.07.2015 r
  • Tagi:
  • Autor: Poznaj Naturę
  • Drukuj
Organizator
Partnerzy medialni
Partnerzy merytoryczni