Podsumowanie akcji Aktywna Rodzina

Zakończyła się II edycję projektu Aktywna Rodzina, skierowanego do rodzin z dziećmi. Składało się na nią 18 gier miejskich i pikników rodzinnych w 18 dzielnicach Warszawy. Pierwsza edycja odbyła się w 2014 r.

Uczestnicy pikniku rodzinnego w ramach projektu Aktywna Rodzina

Od maja do października 2015 r. w ramach projektu Aktywna Rodzina – Kapitan Warszawa Zaprasza! w każdej z 18 dzielnic Warszawy odbyły się darmowe imprezy adresowane do rodzin z dziećmi. Projekt zrealizowała Fundacja Zwalcz Nudę, a honorowy patronat nad nim objął Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska Michał Kiełsznia.

Na każde wydarzenie organizowane w ramach projektu składała się gra miejska połączona z piknikiem rodzinnym. Podczas wydarzeń rodziny mogły aktywnie spędzić ze sobą czas, wspólnie się bawić, uczyć, współpracować ze sobą, a przy okazji lepiej poznać swoją dzielnicę. Punkty gry w których na drużyny czekali nasi Superbohaterowie umieszczone były w miejscach przyjaznych rodzinie, które warto znać i odwiedzać.

W czasie gier miejskich uczestnicy musieli wykonać szereg zadań, które sprawdzały ich umiejętności, sprawności oraz wiedzę m.in.: odszukiwać zwierzęta występujące na obszarach Natura 2000.

Grom towarzyszyły Eko-akcje, których celem było pokazanie dzieciom sposobów aktywnego dbania o swoje otoczenie przyrodnicze. W ramach Eko-akcji drużyny sprzątały śmieci w lasach, budowały karmniki, sadziły kwiaty i warzywa, segregowały śmieci oraz pieliły ogródki.

Projekt był współfinansowany ze środków miasta stołecznego Warszawa. Wzięło w nim udział ponad 10 000 osób, które bezpłatnie mogły skorzystać ze wszystkich atrakcji.

  • Data publikacji: 29.10.2015 r
  • Tagi:
  • Autor: Poznaj Naturę
  • Drukuj
Organizator
Partnerzy medialni
Partnerzy merytoryczni