Poznaj Naturę

Antyramy – kiedy są najlepszym rozwiązaniem?

antyrama

Antyramy to popularna ozdoba do wnętrza, która pomaga jeszcze bardziej podkreślić piękno obrazu, fotografii lub kolażu. Jak się okazuje, mało kto wie, kiedy dokładnie warto wybrać to rozwiązanie do swojego mieszkania. Oto odpowiedź na pytanie, kiedy antyramy będą najlepszą opcją!

Antyrama a ramka – jaka jest różnica?

Antyrama różni się od ramki tym, że nie ma na niej dodatki w postaci zewnętrznej ramki. Znajduje się tylko oprawa, która sprawia, że obrazek prezentuje się identycznie, jakby gdyby położyć go bez żadnego dodatku na ziemi czy powiesić na ścianie przyklejając na taśmę klejącą. Po co jest więc antyrama? Aby podkreślić piękno obrazu i zabezpieczyć go!

Antyramy – idealne do podkreślenia piękna nieco większych ozdób!

Rozwiązanie, jakim są antyramy, świetnie sprawdzą się do podkreślenia estetyki większych plakatów, reprodukcji znanych malarzy czy innych ozdób ściennych. Zachowanie doskonałej jakości ozdoby ściennej jest szczególnie trudne w przypadku dużych dzieł, które wymagają odpowiedniego zabezpieczenia przed kurzem, porwaniem czy nawet upadkiem.

Antyrama to gwarancja, że dzieło jest bezpieczne i nawet w razie przeprowadzki czy przeniesienia dalej będzie w doskonałym stanie. Ponadto, ponieważ antyramy są lekkie i zazwyczaj wykonane z plexi, nie ma problemu dotyczącego tradycyjnych ramek – powiązanych np. z odpryskiem szkła, które mogłoby zranić domowników.

antyrama 15 x 21 cm

Antyramy są bezpieczne dla dorosłych i dzieci

Antyramy są rozwiązaniem bezpiecznym i łatwym w użytkowaniu. Ich montaż także jest bardzo prosty, dzięki czemu łatwo bezproblemowo umieścić je na ścianie. Ponadto mają z tyłu praktyczne i wygodne zawieszki. Przy niewielkiej pomocy nawet nastolatkowie mogą sami wybrać antyramy, a następnie umieścić je na ścianie, co może być ciekawą lekcją polegającą na stawianiu pierwszych kroków ku wybieraniu własnych mebli, a co za tym idzie – określania własnego stylu. Może być to też część lekcji samodzielności, która przyda się w akademiku podczas wyjazdu na studia, czy w pierwszym własnym mieszkaniu.

Antyramy są bardzo stylowe i podkreślają piękno obrazu!

Antyramy są okazałe i wytworne, nawet jeśli nie prezentują się tak doskonale, jak szkło. Niektórzy producenci zapewniają jednak tak wysokiej jakości plexi, że jakość jest niemal nie do odróżnienia – a bezpieczeństwo w porównaniu ze szkłem dalej dużo większe! Jeśli nie chce się wybierać tradycyjnych ram, nic straconego. Dla tych, którzy będą wieszać antyramy poza zasięgiem dzieci, przygotowano opcje, takie jak antyramy ze szkła.

Nie da się ukryć, że antyramy są świetną i stylową opcją wybieraną zarówno przez właścicieli nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrz! Warto je wybrać, by jeszcze bardziej podkreślić ich piękno!