Poznaj Naturę

Biovital zdrowie plus – dlaczego suplementowanie witamin jest takie ważne?

Witaminy i minerały, mikro- i makroelementy to składniki, bez których nasz organizm nie jest w stanie funkcjonować prawidłowo. Ich niedobór czasami powoduje natychmiastową chorobę, którą można łatwo wyleczyć przez podanie suplementów. Czasem nie jest widoczny od razu, ale negatywnie wpływa na zdrowie, co skutkuje poważnymi chorobami na przyszłość. Dlaczego suplementowanie witamin i minerałów jest tak ważne?

Witaminy i minerały – właściwie, po co nam one?

Witaminy i minerały to składniki, które nie pełnią w organizmie człowieka roli pokarmowej, ale wpływają na zachodzące w nim procesy metaboliczne. Są niezbędnymi składnikami, bez których ciało nie może funkcjonować prawidłowo. Dlatego ich brak bądź niedobór prowadzi do chorób, czasami nawet bardzo ciężkich. Bez witamin ciało człowieka ma ograniczone możliwości regenerowania się, zwalczania infekcji i stanów zapalnych, zdrowienia.

Brak mikroelementów znacznie ogranicza wzrost i odnawianie się tkanek. Jednym z ważniejszych składników jest żelazo. Jego niedobór w diecie prowadzi w konsekwencji do anemii i wielu innych, poważnych problemów. Jego dużą ilość w łatwo przyswajalnej formie znaleźć można w toniku Biovital zdrowie plus.

Dieta i tryb życia a konieczność suplementowania witamin

Oczywiście idealnie by było, gdyby wszystkie, niezbędne do życia składniki znajdowały się w naszej diecie. Współcześnie jednak jest to trudne, a w przypadku niektórych składników nawet niemożliwe. Warto jednak zadbać o to, by nasza dieta była jak najbardziej zróżnicowana – zawierała dużą różnorodność warzyw, owoców i innych składników pochodzenia roślinnego.

Codzienne stosowanie Biovitalu zdrowie plus pomoże uzupełnić te składniki, których zabraknie w diecie.