Poznaj Naturę

Jak szybko uśmierzyć ból? Niezawodne sposoby

ból

Ból to sygnał płynący z naszego organizmu, że dzieje się z nim coś złego. Trudno jednak tak właśnie myśleć o bólu – każdy chce się go jak najszybciej pozbyć. Uporczywy ból bywa nie do zniesienia, może się pojawić nagle i doskwierać dosyć długo. Poniżej kilka niezawodnych sposobów na ból, które zastąpią sięganie po tabletki.

Dobry żel do stosowania miejscowo, czyli Ketonal Żel

Dobry patent to posiadanie w domu dobrego leku do stosowania miejscowo. Ketonal żel jest jednym z najskuteczniejszych preparatów, ze względu na swoje silne właściwości oraz mimo wszystko łagodne działanie na organizm człowieka. Najważniejsza jest tutaj miejscowa aplikacja tego leku, co pozwala między innymi uniknąć obciążania żołądka przez tabletki. Ketonal żel można wsmarować na przykład w bolącą kończynę albo kręgosłup.

Ból głowy – szklanka lub dwie wody

Polacy bardzo często cierpią na uporczywe i męczące bóle głowy. Warto pamiętać o tym, że dobrym rozwiązaniem bywa po prostu wypicie jednej lub dwóch szklanek wody. Ból głowy często wynika bowiem z odwodnienia organizmu. Pojawia się myśl, aby napić się kawy, jednak nie jest to dobry trop. Nawodnienie organizmu za pomocą wody to skuteczna metoda, pozwalająca często pozbyć się bólu głowy.

Na ból gardła jodyna

Jedyna to dobry sposób na ból gardła. Ma ona silnie odkażające działanie i pomaga w uporaniu się na przykład z infekcją bakteryjną. Należy przygotować z niej płukankę, którą kilka razy dziennie trzeba płukać bolące gardło.