Poznaj Naturę

Jak zrobić domowy krem do rąk?

Dłonie są wizytówką każdego człowieka. Podaje się je przy powitaniu i pożegnaniu. Stanowią również ważny element wizerunku osób pracujących manualnie lub odbywających konsultacje z klientami. Zadbane dłonie świadczą również o dobrym stanie zdrowia. Na rynku dostępnych jest wiele specyfików, które dedykowane są osobom o zniszczonych i spierzchniętym dłoniach. Czasem jednak trzeba na nie wydać spore ilości pieniędzy. Można jednak spróbować samemu wykonać w zaciszu domowym krem do rąk. Samodzielne sporządzenie receptury da ogrom satysfakcji i z pewnością poprawi nastrój tym, którzy uskarżają się na problemy z dłońmi.

Zbyt tłuste kremy – co poradzić?

Konsystencja kremu jest jednym z ważnych kryteriów. Nikt nie lubi bowiem czekać godzinami aż kosmetyk się wchłonie. W przypadku tłustych kosmetyków najlepiej stosować je na noc bezpośrednio przed snem. Na pewno nie jest dobrym pomysłem wysmarowanie dłoni tłustym kremem i wykonywanie obowiązków domowych, gdyż krem sprawi, że sprzęty i naczynia będą się wymykały z rąk, stanowiąc zagrożenie dla wszystkich domowników. Nie powinno się też stosować tłustych kremów przed wykonywaniem pracy biurowej, bo dokumenty pod wpływem dotyku mogą się sklejać. Mogą też pozostać na nich nieestetyczne plamy. Jeśli krem jest wyjątkowo tłusty i daje uczucie dyskomfortu, lepiej nakładać go trochę mniej i starannie wcierać w skórę dłoni.

Krem do rąk własnej roboty

Jeśli pilnie potrzeba pomocy dla suchych, nieładnie wglądających rąk, można spróbować zregenerować je za sprawą samodzielnie przygotowanego specyfiku. Najprostszy krem do rąk, który może być błyskawicznie wykonany w domu, składa się z zaledwie z kilku podstawowych elementów. Krem można stworzyć na bazie oleju kokosowego połączonego z woskiem pszczelim. Dodatkowe składniki zależą już od inwencji twórczej autora kremu. Można wlać do miski olejek lawendowy, cytrynowy lub migdałowy. Po wymieszaniu składników należy przelać kem do silikonowych foremek i odczekać jakiś czas aż zyska właściwą konsystencję. Foremki można trzymać w woreczkach foliowych, aby przedłużyć żywotność produktu.

Korzyści z samodzielnego zrobienia kremu

Najlepszy krem do rąk i taki własnej roboty to powód do dumy. Czasem klienci drogerii kupują jakiś produkt w pośpiechu, nie zwracając w ogóle uwagi na jego zawartość. Gdy krem jest wykonany własnoręcznie, autor kosmetyku dokładnie wie, co się w nim znajduje i może postawić na same naturalne komponenty. Ponadto krem wykonany w domu pozwala na wygenerowanie oszczędności. Sporządzanie receptury kremów może stać się ciekawą pasją, która być może z czasem przekształci się w zarobkowe hobby.