Poznaj Naturę

Jakie zioła są skuteczne na żylaki?

Wiele osób zmaga się z żylakami nóg, które często wywołują takie dolegliwości jak ból, zmęczenie, opuchlizna, złe ukrwienie. Oczywiście warto przy takich objawach stosować pewne preparaty, a także zioła, które poprawią funkcjonowanie oraz zmniejszą obrzęki spowodowane żylakami. Trzeba wiedzieć przy tym rodzaju schorzenia, że zioła na żylaki stosowane regularnie dają dużą ulgę i pomagają w lepszym krążeniu krwi.

Jakie zioła będą najlepsze na żylaki?

Najczęściej polecane zioła na żylaki to kora z kasztanowca, kora z wierzby, owoce róży, podbiał, jemioła, krwawnik, rdest ptasi, głóg, borówka czarna itd. Pozytywną stroną stosowania ziół w przypadku wystąpienia żylaków jest ich naturalne działanie, bardzo często wykorzystywane są one, jako terapia wspomagająca inne rodzaje leczenia tego schorzenia. Jeśli zioła zaczną być używane już w pierwszej fazie pojawienia się zapalenia, obrzęków to można nawet zatrzymać proces tworzenia się żylaków i późniejsze ich następstwa.

Zioła na żylaki – jaką formę wybrać?

Jeśli zdecydujemy się na terapię ziołową w przypadku żylaków do wyboru mamy następujące preparaty: kremy na bazie ziół, herbaty ziołowa, tabletki ziołowe, żele zawierające zioła. Warto łączyć różne preparaty, czyli systematycznie smarować nogi specjalnymi kremami i żelami oraz przyjmować tabletki doustnie lub pić napar z ziół. Jeśli w terapii połączymy te dwie formy leczenia, to efekt będzie lepszy i szybciej poczujemy ulgę. Oczywiście każdy, kto zmaga się z żylakami, powinien sam lub w porozumieniu z lekarzem wybrać odpowiedni dla siebie sposób przyjmowania preparatów ziołowych. Dla jednych wygodne będzie codzienne nakładanie żelu na zmęczone nogi, dla innych przyjmowanie tabletek.

Jak działają zioła na żylaki?

Zioła, a przede wszystkim aktywne substancje, które są w ziołach, działają przede wszystkim przeciwzapalnie, wzmacniają naczynia krwionośne, ułatwiają przepływ krwi przez żyły, rozkurczają żyły, chronią naczynia krwionośne, uszczelniają żyły, zmniejszają ból. Ziołolecznictwo w przypadku żylaków jest skuteczne, szczególnie, jeśli stosuje się je regularnie przez dłuższy okres czasu.