Poznaj Naturę

Korzyści zdrowotne, wynikające ze spożywania nasion konopi

nasiona marihuany

Nasiona konopi są pożytecznym i pożywnym środkiem spożywczym, mają właściwości lecznicze i były używane przez ludzi od czasów starożytnych. Niezależnie od odmiany, nie zawierają one żadnych substancji psychoaktywnych.

Pomimo długotrwałej debaty na ten temat, jest ona dziś nadal tak samo popularna jak tysiące lat temu, a specjalne techniczne odmiany marihuany są uprawiane i wykorzystywane w wielu różnych zastosowaniach. Włókna są przetwarzane i wykorzystywane w przemyśle oraz w zastosowaniach domowych, do produkcji papieru, tkanin, nici, lin, oleju, paliwa, paszy dla zwierząt i wielu innych produktów i materiałów. 

Skład nasion konopi

nasiona marihuany

Ze względu na wysoką zawartość ważnych aminokwasów, minerałów, witamin i mikroelementów, nasiona konopi mają wyjątkową wartość odżywczą, a także dość szeroki zakres zastosowań leczniczych. Co dokładnie zawierają, że są tak przydatne?

  • Nasiona konopi zawierają 20 aminokwasów, które są niezwykle ważne dla prawidłowego funkcjonowania i zdrowia organizmu ludzkiego oraz odgrywają ważną rolę w procesach aktywności mięśni, krążenia krwi, aktywności mózgu i metabolizmu.
  • Zawierają również duże ilości białka i protein, których często brakuje osobom nie spożywającym produktów mięsnych.
  • Wysoka zawartość kwasów tłuszczowych Omega-3 i Omega-6 w nasionach ma dość rzadko spotykany stosunek 1:3 (jak w oleju rybim), który jest najlepszą proporcją dla ich prawidłowego przyswojenia przez organizm człowieka i uzyskania maksymalnych korzyści.

Podsumowanie

Włókna konopi są przetwarzane i wykorzystywane w przemyśle oraz w zastosowaniach domowych, do produkcji papieru, tkanin, nici, lin, oleju, paliwa, paszy dla zwierząt i wielu innych produktów i materiałów. Nasiona marihuany z panpestka.pl są szczególnie cenne – są one nie tylko używane codziennie i w różnych formach do jedzenia, ale także jako podstawa różnych leków.