Poznaj Naturę

Maść konopna przeciwbólowa – jakie są mechanizmy jej działania?

maść konopna

Przewlekłe bóle są codziennością dla wielu osób, a ich pochodzenie może być różne – od stanów zapalnych o charakterze przewlekłym, po rozmaite urazy. Doskonałym naturalnym produktem, który przynosi ulgę, jest w takich dolegliwościach maść konopna przeciwbólowa.

Maść konopna – czym w zasadzie jest?

Maść konopna jest całkowicie naturalnym produktem, który powstaje na bazie oleju konopnego pozyskiwanego z konopi siewnych. W roślinach tych występuje również kannabidiol, którego stężenie jest niewielkie, a ponieważ to on jest główną substancją czynną, która ma wpływ na zwalczanie bólu, maści takie wzbogacane są jeszcze dodatkowo czystym kannabidiolem, a jego stężenie wynosi w tych produktach kilkadziesiąt procent.

Nie tylko kannabidiol

maść konopna

Niejedna maść konopna przeciwbólowa zawiera też dodatkowe substancje, które wspomagają działanie kannabidiolu. Powszechnie wykorzystuje się między innymi naturalne olejki eteryczne, które wykazują natychmiastowy efekt przeciwbólowy i rozluźniający.

Są one cennym uzupełnieniem kannabidiolu, gdyż ten nie działa przeciwbólowo sam w sobie, a to, że eliminuje on ból, wynika z jego właściwości przeciwzapalnych, jednak musi zająć trochę czasu, zanim ból zniknie, w przypadku gdy w maści obecny jest tylko kannabidiol.

Obecność olejków sprawia, że ulga jest natychmiastowa. Dzięki maści konopnej przeciwbólowej można też zadbać o ogólną kondycję stawów, poprawiając swoją ogólną sprawność, co docenią zarówno osoby aktywne fizycznie, jak i osoby starsze, które poprawią dzięki niej swoją sprawność ruchową.