Poznaj Naturę

Najlepsze zioła na serce

ziola na serce

Mówi się, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Dlatego warto wyposażyć swoją domową apteczkę w zioła, pomagające usprawnić pracę serca. Dzięki regularnemu stosowaniu zaoszczędzimy ogrom pieniędzy, które musielibyśmy wydać na lekarzy i dużo nerwów. Jakie zioła na serce są najlepsze i które wybrać?

Głóg

ziola na serce

Zioło to działa przede wszystkim wzmacniająco na serce i cały układ krążenia. Głóg znacząco zmniejsza ryzyko udaru, chorób wieńcowych, miażdżycy, ponieważ przyczynia się do utrzymania odpowiedniego ciśnienia krwi, krążenia i wzmocnienia naczyń krwionośnych.

Krwawnik pospolity

Roślina występująca na polskich łąkach, lasach i ogrodach. Wykazuje działanie przeciwutleniające, rozkurczowe, przeciwzapalne, a dodatkowo wspomaga pracę serca i zapobiega wielu groźnym chorobom, takim jak na przykład niewydolność serca.

Imbir lekarski

Jest powszechnie stosowana w medycynie naturalnej, ze względu na swoje właściwości rozkurczowe, co przyczynia się do obniżenia ciśnienia krwi. Ponadto redukuje poziom cholesterolu i lipidów, odpowiedzialnych za powstanie miażdżycy.

Naparstnica wełnista

Od wieków stosowana jest w przypadków problemów sercowych i wykazuje duże właściwości lecznicze. Działa ochronnie na naczynia wieńcowe, rozszerzając je. Zmniejsza także ryzyko wystąpienia migotania przedsionków, niewydolności serca oraz niemiarowości nadkomorowej. 

Miłorząb dwuklapowy

Uszczelnia wszystkie naczynia krwionośne i przyczynia się do znacznego dotlenienia mięśnia sercowego, dzięki czemu działa sprawniej i nie dochodzi do przeciążenia.