Poznaj Naturę

Naturalne witaminy i minerały przedłużają życie.

naturalne witaminy i minerały

Witaminy i minerały są absolutnie niezbędnymi składnikami, które warunkują prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu.

Opis naturalnych składników żywieniowych.

Witaminy są niskocząsteczkowymi związkami organicznymi, wpływającymi na przebieg wielu procesów metabolicznych w organizmie. Witaminy dzielimy na rozpuszczalne w tłuszczach (witaminy A, D, E, K) oraz rozpuszczalne w wodzie (witaminy z grupy B i C).

Minerały są śladowymi pierwiastkami, których potrzebujemy do prawidłowego funkcjonowania. Minerały dzielimy na mikroelementy i makroelementy.

Do mikroelementów zaliczamy pierwiastki potrzebne w diecie w ilości poniżej 100 mg na dobę: Bor, chrom, cynk, fluor, jod, kobalt, mangan, molibden, miedź, selen oraz żelazo.

Do makroelementów zaliczamy pierwiastki potrzebne w diecie w ilości powyżej 100 mg na dobę: Fosfor, wapń, magnez, chlor, potas, sód, siarka, azot, wodór, tlen, węgiel.

Czynniki wpływające na przyswajanie poszczególnych składników i ich poziom w ciele.

naturalne witaminy i minerały

Naturalne witaminy i minerały są najczęściej dostarczane wraz ze zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietą. Niestety tryb życia współczesnego człowieka daleki jest od ideału. Zapotrzebowanie może wzrosnąć pod wpływem diet odchudzających, bardzo monotonnego odżywiania, przyjmowania używek, a także nieodpowiedniego przygotowania posiłków. Na poziom tych składników w organizmie mają także wpływ przyjmowane leki, przewlekłe choroby, ciąża oraz wiek. Z powyższych informacji wynika, że tylko naturalne witaminy i minerały mogą nam dać gwarancję zdrowia i długiego życia.