Poznaj Naturę

Swiffer do kurzu – doskonały pomocnik

swiffer do kurzu

Podczas wycierania kurzu w domu, bardzo często pojawia się problem w dostaniu się do niektórych, trudniej dostępnych zakamarków. Nie wszystkie ścierki w równym stopniu radzą też sobie ze sprzątaniem zakurzonych powierzchni, nie wspominając o tym, że często gubią się w “tajemniczych okolicznościach”. Właśnie wtedy z pomocą zjawia się swiffer do kurzu!

Czym jest swiffer do kurzu?

Swiffer do kurzu to poręczna, łatwa i szybka w złożeniu, miotełka, która składa się z rączki i specjalnej ściereczki, pełniącej funkcję obrotowej końcówki. Ściereczka jest stworzona z mikrowłókien, które pozwalają na łatwe i skuteczniejsze pozbycie się kurzu, roztoczy i alergenów z najróżniejszych powierzchni w domu, w tym tych najmniej dostępnych, jak na przykład z rolet, grzejników czy powierzchni pod różnymi meblami. Jest elektrostatyczna, dzięki czemu skutecznie przyciąga brud i kurz i zatrzymuje je na sobie, tak więc brud nie przenosi się na podłogę czy inne powierzchnie.

swiffer do kurzu

Swiffer do kurzu – zalety

  • Dosięga najmniejszych zakamarków – Sama budowa swiffera do kurzu umożliwia mu dostać się niemal wszędzie. Choć ściereczka jest dość spora objętościowo, jest elastyczna i potrafi się doskonale dopasować do potrzeb danej powierzchni.
  • Umożliwia dokładniejsze posprzątanie domu – Swiffer do kurzu gwarantuje skuteczniejsze pozbycie się nie tylko kurzu ale też roztoczy i innych szkodliwych dla zdrowia alergenów, dzięki ściereczce, która działa na nie jak magnez. W dokładnym sprzątaniu pomaga też obrotowa końcówka.
  • Łatwy do złożenia i komfortowy w obsłudze – Złożenie takiej miotełki do kurzu to nic skomplikowanego, ani czasochłonnego! Wystarczy wsunąć wystające punkty rączki w służące do tego otwory.
  •  Doskonale czyści też włosy i sierść zwierząt – Niemal wszyscy miłośnicy czworonogów muszą mierzyć się z dość uciążliwym problemem jakim jest sierść pupila przylepiająca się do różnych powierzchni, a czyszczenie jej często jest bardzo uciążliwe. Taka miotełka do kurzu świetnie poradzi sobie jednak i z tym zadaniem.

Swiffer do wycierania kurzu – najczęstsze pytania

  • Ile kosztuje swiffer do kurzu?

Cena swiffera do kurzu wynosi około 60 zł. Jest to cena z kompletem suchych i mokrych ściereczek do zakładania.

  • Czy można prać ściereczkę swiffer?

Choć ściereczkę swiffera warto od czasu do czasu wymienić, nie ma potrzeby robić tego po każdym użyciu. Można wyprać ją w niskiej temperaturze i ponownie wykorzystać. Lepiej unikać jednak wybielaczy i zmiękczaczy. Nie należy też korzystać z gorącego powietrza przy suszeniu jej bo w ten sposób materiał może stracić swoje właściwości.