Poznaj Naturę

Zbawienne skutki podawania żywych kultur bakterii

Bakteria już z nazwy jest kojarzona raczej źle i od razu mamy na myśli milion pomysłów, jak intruza zwalczyć z naszego organizmu. Jednak nie wszystkie bakterie są złe, a co więcej mogą przynieść bardzo korzystne działanie. Mowa tutaj o bakteriach kwasu mlekowego.

Korzystne działanie żywych kultur bakterii

 

Jeśli mamy zaparcia, wzdęcia i wiele innych problemów trawiennych związanych z problemami żołądkowo jelitowymi owe bakterie mlekowe rzeczywiście mogą nam te problemy rozwiązać. Jednak wcale nie tak łatwo je kupić.

 

Wielu producentów deklaruje, że rzeczywiście ich wyroby posiadają w składzie korzystne żywe kultury bakterii jednak, aby były one dla nas pomocne muszą być one rzeczywiście żywe. Dlatego jeśli już chcemy spożywać jogurty ze sfermentowanym kwasem mlekowym to powinniśmy wybierać te, które swoją datę ważności kończą za kilka tygodni. Powstałe bakterie na wskutek upływu czasu są z pewnością bardziej żywe.

 

Jednak nikt nie da nam gwarancji, że w jogurtach mimo deklaracji producenta znajdziemy owe bakterie. Bezpieczniej będzie kupić gotowy środek w aptece z dużą zawartością korzystnych dla nas niechcianych niegdyś intruzów. Na rynku jest wiele środków. Jednym z polecanych jest Vivomixx. Znajdziemy w składzie kilka gatunków rzeczywiście likwidujących problemy jelitowe. Zainteresowanych produktem zapraszam tu.

 

Jeśli mimo właściwej diety nadal nie możemy uporać się z problemami trawiennymi to dostajemy jasny sygnał, że w organizmie może nam brakować właśnie bakterii kwasu mlekowego.