Poznaj Naturę

Co to jest i skąd pochodzi yerba mate?

Coraz więcej zapracowanych osób, które wspierają swoją wydolność sztucznymi napojami energetycznymi, w trosce o swoje zdrowie podejmuje próby znalezienia zdrowego i naturalnego produktu, który usprawni ich funkcjonowanie w czasie pracy. Jednym z najczęściej wybieranych specyfików jest yerba mate. Ten zielony napój pity z charakterystycznego naczynia, tak zwanego matero, jest w stanie postawić na nogi i pobudzić do działania niemal każdego, kto po niego sięgnie.

Historia yerba mate, czyli napoju mocy

Yerba mate przywędrowała do Europy za sprawą jezuickich misjonarzy, którzy głosili swoje nauki wśród Indian z plemienia Guarani. Kapłani byli zdumieni, jak silni i wytrzymali są tamtejsi ludzie pracujący całymi dniami w prażącym upale. Bracia Jezuici zorientowali się, że Indianie, których pojechali nawracać, raczą się specyficznym zielonym napojem.

Zaintrygowani mnisi, postanowili na sobie wypróbować jego działanie. Efekty były zdumiewające. Zachwyceni działaniem yerba mate Jezuici postanowili zapoznać się z rośliną, z której jest wytwarzany napój. Yerba mate to nic innego, jak ostrokrzew paragwajski, który mnisi zaczęli uprawiać na tamtejszych ziemiach, a następnie eksportować do Europy.

W jaki sposób działa yerba mate?

Yerba mate sklep – jest napojem zawierającym całe bogactwo witamin i minerałów. Napój ten jest jednak znany przede wszystkim z dużej ilości alkaloidów: teobrominy, teofiliny i kofeiny – są to substancje, które wywołują charakterystyczny dla miłośników yerby efekt pobudzenia. Po napar z ostrokrzewu paragwajskiego powinny sięgać osoby, które czują, że potrzebują zastrzyku energii.

Yerba mate sklep – gdzie kupić

Yerba mate zyskuje coraz większe grono wielbicieli, dlatego w odpowiedzi na potrzeby konsumentów, coraz więcej firm decyduje się na eksport suszu ostrokrzewu paragwajskiego z Ameryki Południowej. Obecnie yerba mate można kupić w wielu sklepach zajmujących się sprzedażą zdrowej żywności, jak i w różnego rodzaju herbaciarniach, a także w sklepach internetowych.