Poznaj Naturę

Bogactwo Venofortonu. 5 naturalnych składników

W problemach z narastającym pogorszeniem się stanu żył stosuje się leczenie objawowe. Zastosowanie w nim ma lek pochodzenia roślinnego o nazwie Venoforton, w którego skład wchodzi pięć naturalnych składników.

Panaceum na żylne przypadłości

Venoforton zawiera wyciąg z kasztanowca. Zawarte w owocach związki wpływają pozytywnie na stan żył. Escyna unieczynnia działanie enzymów, zagrażających spoistości ścian żył. Pod wpływem działania związków chemii roślinnej z grupy flawonoidów żyły są elastyczne.

Niezwykła równowaga Ginkgo biloba

Podobne działanie wykazuje drugi ze składników Venofortonu. Wyciąg z miłorzębu jest kompozycją wielu flawonoidów, działających w podobny sposób na ścianki żył jak wyżej. W wyniku badań potwierdzono, że kompleksowe działanie preparat zawdzięcza równowadze składników. Każdy z nich oddzielnie nie osiąga podobnej skuteczności.

Kwiaty głogu

Wyciąg z kwiatów głogu ma działanie rozkurczowe. Pod jego wpływem naczynia krwionośne osiągają większą średnicę. Dzięki temu transportują większe ilości krwi.

Niezawodne działanie jemioły

Venoforton dzięki jemiole rozszerza naczynia krwionośne i obniża ciśnienie krwi. Nadciśnienie żylne utrzymujące się przez długi czas może być powodem nasilającym skutki niewydolności krążeniowej.

Ziele arniki górskiej

Arnika w formie wyciągu pobudza krążenie krwi i wydatnie rozprasza gromadzące się płyny. Arnika działa na poziomie komórkowym. Blokuje działanie enzymów wywołujących stan zapalny w uszkodzonych komórkach ścian żył.