Poznaj Naturę

Jak walczyć ze stresem?

ból głowy kobieta

Nadmierny i przewlekły stres to problem, który dotyka coraz więcej osób. Ta przypadłość bywa bagatelizowana, jednak z całą pewnością nie należy tak postępować, ponieważ może to mieć opłakane w skutkach konsekwencje. Przewlekły stres jest niebezpieczny. W jaki sposób pozbyć się stresu?

Skąd bierze się stres?

Stres wywoływany jest przez obecność w krwioobiegu hormonu znanego jako kortyzol. Ten hormon produkowany jest w sytuacji zagrożenia prawdziwego lub domniemanego, a jego działanie początkowo motywuje organizm do pracy i do wzmożonego wysiłku. Stres sam w sobie nie jest zły i pozwala skupić się na prawidłowym i terminowym wykonaniu ważnej pracy. Po zrealizowaniu zadania poziom stresu powinien jednak powrócić do normy. W przeciwnym wypadku mamy do czynienia z zespołem przewlekłego stresu.

Jak pozbyć się stresu?

Stresu można pozbyć się między innymi poprzez regularną aktywność fizyczną oraz prowadzanie higienicznego trybu życia, na co składa się regularny sen oraz właściwa dieta. W walce ze stresem doskonale sprawdzi się również naturalny preparat uspokajający. Godnym polecenia lekiem tego rodzaju jest Sedomix, który powstał w całości z naturalnych składników roślinnych. Preparat uspokajający ułatwia zasypianie i jest zalecany w przypadku wystąpienia przewlekłego pobudzenia nerwowego. Preparat Sedomix nie uzależnia i może być długotrwale stosowany. Ułatwione zasypianie pomoże z czasem zupełnie zneutralizować czynniki stresogenne.