Poznaj Naturę

Preparat moczopędny Diabetofort

diabetofort

Diabetofort jest produktem leczniczym, który jest stosowany w przypadku zaburzeń z oddawaniem moczu. Warto wiedzieć, że preparat po konsultacji z lekarzem może być także stosowany rzez osoby z rodzinną predyspozycją do cukrzycy. Preparat wpłynie wtedy na zmniejszenie tendencji do wzrostu cukru po posiłku.

Dawkowanie leku

Warto wiedzieć, że osobom dorosłym, a także dzieciom, które ukończyły 12 lat rekomendowane jest przyjmowanie 5 ml leku nawet do czterech razy na dobę. Należy mieć także świadomość, że właściwa dawka powinna być rozcieńczona małą ilością wody. Producent dołączył także do opakowania kieliszek z odpowiednią podziałką do dozowania leku. Lek nie powinien być podawany dzieciom, które nie ukończyły 12 lat. Jest to spowodowane przede wszystkim zawartością etanolu.

Jakie środki ostrożności powinny być zachowane?

Należy zdawać sobie sprawę, że preparat moczopędny Diabetofort zawiera czynne roślinne substancje biologicznie – tanoidy. Oznacza to, że długotrwałe przyjmowanie leku może w konsekwencji przyczynić się do zaburzeń czynności wątroby. Preparat powinien być zatem stosowany krótkotrwale. Ponadto koniecznie należy pamiętać, aby podczas terapii omawianym lekiem pić dużo płynów. Z kolei lek należy przyjmować po posiłku.

Przyjmowanie leku podczas ciąży

Warto wiedzieć, że ze względu na niewystarczającą ilość danych dotyczących przyjmowania leku podczas ciąży czy karmienia piersią nie jest rekomendowane stosowanie omawianego produktu leczniczego.