Poznaj Naturę

Marihuana lecznicza substancją stosowaną w medycynie XXI wieku

marihuana lecznicza

Medyczna marihuana wykorzystywana jest w celach terapeutycznych, w wielu krajach europejskich. Co ważne, w Polsce konopia lecznicza jest legalnie wprowadzona do obrotu. Po otrzymaniu od specjalisty recepty, można w aptece zakupić taką substancję. Alternatywą dla niej są inne, legalne preparaty na bazie CBD. Wśród produktów bez recepty można wyróżnić między innymi: olejki, krople, maści jak i również susz. Warto dodać, że marihuana lecznicza pomaga pozbyć się wielu dolegliwości. Zmniejsza ona na przykład ból głowy i pomaga przy migrenach.

Przy jakich chorobach pomaga medyczna marihuana?

Medyczna marihuana pomaga przy wielu dolegliwościach. Jest ona wypisywana przy uzasadnionych wskazaniach i chorobach. Obecnie, pomaga ona w szerokim stopniu przy chorobie Alzheimera, stwardnieniu rozsianym oraz stanach depresyjnych i obniżeniu nastroju. Dodatkowo, marihuana lecznicza (dostępna m.in. w sklepie PanPestka) pomaga obniżyć chroniczny stres oraz lęki. Jest ona pomocna również przy:

  • padaczce,
  • chorobach nowotworowych,
  • anoreksji i innych zaburzeniach odżywiania,
  • nudnościach, wymiotach,
  • zaburzeniach psychiatrycznych PTSD.

Konopia stosowana przy chorobie Alzheimera

Marihuaną leczniczą można zniwelować wiele chorób. Warto wiedzieć, że przy padaczce, gdy pacjent nie reaguje na stosowane leki, można zmniejszyć znacząco ilość ataków. Konopia lecznicza jest również pomocna w przypadku Alzheimera. Przy tej chorobie, lek w postaci marihuany spowalnia formowanie się płytek amyloidów. Jak wiadomo, płytki te odpowiadają za niszczenie komórek mózgowych. Substancja ta, stosowana w odpowiednich dawkach, może znacząco opóźnić rozwój wyżej wymienionej choroby.