Aktualności

kumak_nizinny

Jaskrawy płaz

Data publikacji : 9 Października 2014 roku

Wyglądem przypomina niewielką ropuchę, ale ma delikatniejszą budowę ciała. Charakterystyczne dla tego gatunku są czerwone lub pomarańczowe plamy brzuszne. Wystraszony wygina łukowato ciało, pokazując jaskrawe ubarwienie, co skutecznie zniechęca drapieżniki do ataku. Kontrastowe zestawienie barw jest ostrzeżeniem, że zwierzę jest trujące lub jadowite i należy go unikać.

Więcej ›
1

Konkurs na Najlepszy Produkt Lokalny Obszaru Natura 2000 rozstrzygnięty!

Data publikacji : 3 Października 2014 roku

Znamy zwycięzców Konkursu na Najlepszy Produkt Lokalny Obszaru Natura 2000! W nagrodę producenci wezmą udział w Międzynarodowych Targach Ochrony Środowiska POLEKO.

Więcej ›
Koncert w Puławach

Ostatni koncert Andrzeja Piasecznego

Data publikacji : 2 Października 2014 roku

Minioną niedzielę, 28 września, spędziliśmy nad malowniczym brzegiem Wisły w Puławach. Uczestniczyliśmy tam w Pikniku Rodzinnym „Port Natura”, podczas którego z ostatnim koncertem w ramach kampanii „Poznaj swoją Naturę” wystąpił Andrzej Piaseczny.

Więcej ›
W poszukiwaniu Natury 2000

Konkurs dla studentów „W poszukiwaniu Natury 2000”

Data publikacji : 1 Października 2014 roku

Ruszył konkurs „W poszukiwaniu Natury 2000”! Jego celem jest budowanie świadomości ekologicznej oraz zachęcenie młodych ludzi do pogłębiania wiedzy na temat obszarów Natura 2000 w Polsce.

Więcej ›
labedz_czarnodzioby

W dolinie niezwykłej rzeki

Data publikacji : 25 Wrzesień 2014 roku

To jeden z najpiękniejszych zakątków, nie tylko Wielkopolski, ale całego kraju. O ogromnym znaczeniu dla ptaków – zarówno w okresie lęgowym, jak i w czasie migracji oraz zimowania. Występuje tutaj około 240 gatunków, a populacje kulika wielkiego czy podróżniczka należą do największych w Polsce. Dolina Noteci jest także jednym z najważniejszych szlaków migracyjnych ptaków wodno-błotnych w środkowej Europie oraz doskonałym korytarzem ekologicznym dla innych gatunków.

Więcej ›
Organizator
Partnerzy medialni
Partnerzy merytoryczni