Poznaj Naturę

Acne Derm – skuteczny sposób na trądzik

Osoby, które borykają się z trądzikiem i przebarwieniami, nie mając co liczyć na to, że taki problem sam zniknie. W dodatku przeważnie stosowanie domowych sposobów nie daje pozytywnych rezultatów. Warto więc sięgnąć po sprawdzone preparaty takie jak Acne Derm, dzięki którym najczęściej można zauważyć wyraźną poprawę. Dlaczego właśnie ten preparat i jakie są efekty jego stosowania – o tym dowiesz się z tego artykułu. 

Acne Derm – co to za preparat?

Acne Derm to lek, który jest dostępny bez recepty. Preparat ten ma postać kremu, dlatego też nanosi się go bezpośrednio na miejsce, w jakim występuje trądzik lub przebarwienie. Substancje, które wchodzą w skład tego środka, to przede wszystkim kwas azelainowy i glicerol. Ponadto zawiera on glikol propylenowy, alkohol cetostearylowy i kwas benzoesowy.   

Acne Derm – jakie są efekty stosowania?

Kwas azelainowy, który znajduje się w preparacie, pozbywa się bakterii Propionibacterium acnes, które są odpowiedzialne za rozwój trądziku. Ponadto jego obecność sprawia, że zmniejsza się liczba mikrozaskórników. W konsekwencji prowadzi to również do zahamowania rogowacenia naskórka. 

Obecność kwasu w preparacie sprawia, że melanocyty przestają być nadmiernie aktywne, co skutecznie wpływa na pozbywanie się przebarwień. Warto pamiętać o tym, że jeśli chodzi o usuwanie przebarwień, to lek ten jest skuteczny tylko wtedy, gdy przebarwienia są typu naskórkowego lub mieszanego naskórkowo-skórnego. Natomiast przebarwień typowo skórnych nie da się usunąć za pomocą tego preparatu.