Poznaj Naturę

Zdrowe drogi moczowe

drogi moczowe

Zapalenie dróg moczowych to niezbyt przyjemna dolegliwość, która najczęściej przytrafia się paniom. Połowa kobiet chorowała przynajmniej raz w życiu… Dlaczego tak się dzieje? Wpływ na to ma budowa anatomiczna kobiecego ciała. Szczególnie na zachorowanie narażone są panie, które prowadzą aktywne życie seksualne. Natomiast panowie borykają się z zapaleniem pęcherza w dojrzałym wieku. W ich przypadku ta dolegliwość jest bezpośrednio powiązana z przerostem gruczołu krokowego, czyli prostaty.

Jak wygląda leczenie zapalenia pęcherza moczowego?

Bez względu na płeć diagnostyka wygląda mniej więcej podobnie. Internista zleca ogólne badanie moczu. Jeżeli wykryte zostaną bakterie, to niezbędne będzie podanie odpowiedniego antybiotyku. Warto także wspomóc swoje swoją kurację. Możemy zdecydować na preparat moczopędny Urofort. On sprawi, że szybciej dojdziemy do zdrowia.

Jak pomóc sobie domowymi sposobami?

Po pierwsze pijmy jak najwięcej wody. Pomoże ona wypłukać bakterie z układu moczowego. Jeśli tylko poczujemy parcie na pęcherz, to niezwłocznie udajmy się do toalety. W przypadku zapalenia pęcherza częste oddawanie moczu jest bardzo korzystne dla naszego zdrowia.

Zadbajmy też o higienę miejsc intymnych. Podmywajmy się codziennie. Zrezygnujmy jednak z tradycyjnego mydła na rzecz płynu do higieny intymnej. Taki produkt znajdziemy w każdej drogerii, a nawet supermarkecie, za kilka złotych.